Home INTERVISTA Intervistë me rap-artistin nga grupi (tsg) nga Bujanoci.

Intervistë me rap-artistin nga grupi (tsg) nga Bujanoci.

231
0
SHARE

Prej viteve të fillimit  të karieres të cilen filloj të merret me muzikë të zhanderit rap hip hop ai ka marr pjesë edhe në festivale të cilët janë zhvilluar në Kosovë dhe në disa vende në Serbi  

  The best of hiphop’  në këtë pjesmarrje ai shfaqi talentin e tij në këtë rrym muzikore dhe kishte korrur suksese me tekste të muzikës dhe instrumentale .

LuginaPres realizoi një intervsitë të shkurt me Kushtrim Fazliu rap të grupit (Tsg)

LuginaPress: Prej nga të erdhi inspirimi të merresh me muzik?

Nuk mendoj që jam inspiruar të jam një reper pasi që mendoj  se kam lindur reper ndersa për tekstet e mia inspirona më teper nga jeta e përditshme dhe problemet e përditshme.

LuginaPress: Cfar zhanri të muzikës ndëgjoni për qejfin tuaj?

Mua më pëlqen muzika rritmike por njëkosisht më pelqen zhandret që edhe un ëi bëjë sigurisht “rap hip hop”.

LuginaPress:  A keni projekt për të ardhmen e afërt, nëse po a keni bashkpunim në projekt?

Në të ardhmen e afërt kam një projekt i cili shpresoj që do të iu  pëlqej gjith publikut në Kosovë,Shqiperi dhe me gjërë por do ta kisha lënë befasi për publikun prandaj sdua të bëjë publike.

LuginaPress:  Jemi informuar  se keni marr pjesë në disa koncerte në Serbi në Beograd dhe Leskovc, si ju kanë pritur publiku atje pasi muzika juaj tingëllon shqip dh  a ka patur reagime të publikut?

Fillimisht kur një organizat Amerikane më bëri kërkesën që të performoj në Beograd dhe gjithashtu dhe në Leskovc isha tepër i befasuar sepse mendoja që nuk kisha pritjen e publikut sërb. Publiku   si në Beograd ashtu edhe në Leskovc më pritën shum mirë por një dj Serb i cili lishoj këngët tona ai nuk ishte i informuar se do kishte pjesmarrës shqiptar  dhe në këto momente aj e ndaloi  këngët që u tingullua ‘SHQIP’ dhe në këtë rast filluan mosmarreveshje mes meje dhe tij.

LuginaPress: Para se të performosh në nje koncert cilën pije e preferoni? 

Pijen e preferuar si cdo dite edhe para koncerteve e kam ‘Red eagle’

LuginaPress:  Sa e pelqen jetën e natës?

Gjith kohën e jetës e shfrytëzoj maksimum.

LuginaPress: I ke realizuar deshirat?

Supozoi që dëshirat kurr skan të ndalur por një shumicë e tyre është e realizuar  dhe tjerat qysh ka than Zoti.

LuginaPress: Si duket një ditë e juaja?

Mendoj se ditët e mia janë një rutin pasi që i kam punët e ndame ndodh ndonjëherë të kam spontanitete  por shumica e kohës pritet një diçka e re posaqerisht në biznese dhe gjithashtu në muzik.

LuginaPress: Atëher falemnderit për kohën që gjetët

Falëmnderit edhe nga ju shum Lugin Press, jeni më të mirët, ju dua Luginë /LuginaPress/

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=vKOHKyKyJq0″ width=”560″ height=”315″]

LEAVE A REPLY