Home Aktuale I jepet lamtumira e fundit hoxhës Izeir Destani nga Lluçani...

I jepet lamtumira e fundit hoxhës Izeir Destani nga Lluçani i Bujanocit(Video&foto)

334
0
SHARE

Sot në varrezat e fshatit Lluçan i komunës së Bujanocit   iu dha lamtumira e fundit.

Në prani të  hoxhallarëve nga   Maqedonia, Kosova e Lugina, familjarëve, miqëve shokëve iu dha lamtumira e fundit  aktivistit dhe hoxhës Izeir Destani nga  Lluçani  i Bujanocit

Hoxhë  Izeir Destani vuante nga   një sëmundje  e zemrës i cili u nda nga  jeta  të shtunën  në moshën 36  vjeçare.

Pas  ritualeve fetar  u fol edhe për jetë dhe veprën e tij në  shumë fusha./Lugina Press/

   

[youtube url=”  https://www.youtube.com/watch?v=5EWbU932Iss&feature=youtu.be   ” width=”560″ height=”315″]