Home Aktuale Hoxhë Husamedin Abazi përlotet për vrasjen e Astrit Deharit(foto)

Hoxhë Husamedin Abazi përlotet për vrasjen e Astrit Deharit(foto)

310
0
SHARE

Imami i xhamisë “Hasan Beg” e njohur si “4 Llullat” në Prishtinë,   Husamedin Abazi pas konfirmimit  të raportit nga Instituti zviceran, se Astrit Dehari është vrarë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren  ka bërë lutje për të.

Hoxhë Husamedin Abazi me këtë rast ka shkruar në fecebook një lutje për Astrit Deharin ku ka  potuar dhe një foto ku shihet i përlotur.

“Allahu të pastë mëshiru o Astrit Dehari, o Dëshmori i mbrojtjes se te drejtes. Nuk po mundem me e besu!!! O Allah i Gjithmeshirshëm dhe i Gjithfuqishëm ipja të mbarën këti populli!” ka shkruar Imami i xhamis “Hasan Beg” e njohur si “4 Llullat” në Prishtinë  Husamedin Abazi./Lugina Press/