Home Aktuale Herolind Beqiri , talenti i ri i futbollit nga Samolica e Bujanocit(video)

Herolind Beqiri , talenti i ri i futbollit nga Samolica e Bujanocit(video)

262
0
SHARE

Çdo ditë e më shumë po shfaqen talentë të    rinj shqiptarë  të Luginës së Preshevës   në fushën e futbollit raporton Lugina Press.

Një talent i ri  që po  premton shumë është edhe Herolind Beqiri nga Samolica e Bujanocit. Ai është vetëm 15 vjeç,

Talenti i tij prej një futbollisti që mund të bëjë karrierë u pa në fushën e gjelbërt kur ishte në moshën 6 vjeçare pranë KF”Samolica” të fshatit Samolicë të Bujanocit.

Duke e parë talentin e tij trajneri Fuat Rexhepi e dërgoi për tek KF”Tërnoci” më qëllim që në këtë klub mund të arrij karrierë  në fushën e futbollit.

Herolind Beqiri në KF”Tërnoci” ka luajtur rreth pesë vite ku dhe ka kaluar momente shum të mira.

Ndërkohë tashmë luan në KF”Radnik”.

Tëlentët e tillë  duhet  përkrahur dhe duhet mbështetur me qëllim që të arrijnë ëndrrat e tyre për fushën e futbollit./Lugina Press/

[youtube url=” https://www.youtube.com/watch?v=bEbdIHekVBE&feature=youtu.be  ” width=”560″ height=”315″]