Home EURO 2016 Griezmann thotë se është ende larg Platinis

Griezmann thotë se është ende larg Platinis

185
0
SHARE

Antoine Griezmann insiston se ai është ende larg që t’a arrijë legjendarin michel Platini.

Vetëm tri gola e ndajnë Griezmannin nga Michel Platini në garat evropiane dhe lojtari thotë se ai përkundër këtij krahasimi thotë se është larg.

“Penaltia ishte më e vështirë se ajo që e humba në Ligën e Kampionëve. Fatmirësisht ishte penalti që shkoi më mirë”.

“Jam ende larg Platinis. Rezultati është shpërblim i punës së madhe të stafit të trajnerëve dhe mjekëve, e shumë të tjerëve që nuk luajnë”, potencoi Griezmann.