Home Aktuale Granit Kamberi takoi Imamin e Nishit!(foto)

Granit Kamberi takoi Imamin e Nishit!(foto)

189
0
SHARE

Kryetari i KBI-së në Preshevë njëherit zv.kryetari i kuvendit të Bashkësis Islame të Sërbisë z.Granit Kamberi i shoqëruar nga prof.Lulzim ef.Miftari dje vizituan Nishin dhe u pritën nga Imami me prejardhje shqiptare z.Irfan Rekaj.

14432945_1046273312137901_4170998230461459538_n

Kryetari Kamberi mbeti i kënaqur nga ky takim me Imamin shqiptar.

Kurse Imami shqiptar z.Irfan Lekaj u nda shum i kënaqur nga vizita e vëllezërve të t’i shqipëtar, poashtu ai u shpreh tepër i habitur nga kjo vizitë.

Poashtu z.Kamberi dhe z.Rekaj ranë dakord që të bashkpunojn në projekte të përbashkëta gjat vitit 2016-2017.