Home Aktuale Gëzuar 7-Marsi

Gëzuar 7-Marsi

140
0
SHARE

   Agjensia e pavarur e lajmeve_”LuginaPress”   ju uron  7 marsin-ditën e mësuesit të gjithë mësuesëve, pedagogëve, veteranëve të arsimit dhe  të gjithë punonjësve të arsimit.

Sot   7 Marsi, Dita e Mësuesit, shënohet si një ngjarje me rëndësi  në gjitha trojet shqiptare.       Në këtë datë  përkujtojmë   përvjetorin  e mësonjëtores së parë shqipe  dhe ditën  e mësuesit  të cilët janë  nga elementët kryesorë të Rilindjes,kombëtare kur  me përpjekjet e atdhetarëve u hapë  shkolla së parë e  mirëfilltë   shqipe, të caktuar në qytetin e Korçës më 7 mars 1887.

  Andaj  LuginaPress edhe një here j uron 7 Marsin, Ditën e Mësuesit dhe të Shkollës së parë kombëtare Shqipe. Urime  dhe gëzuar të gjithëve  /LuginaPress/  

LEAVE A REPLY