Home Aktuale Gani Veseli deklarohet pas shkarkimit nga posti i drejtuesit të Shtëpisë...

Gani Veseli deklarohet pas shkarkimit nga posti i drejtuesit të Shtëpisë së Kulturës në Preshevë

230
0
SHARE

Në seancën e tretë të Kuvendit komunal në Preshevë të mbajtur dje është shkarkuar u.d. drejtori i Shtëpisë së Kulturës “Abdullah Krashnica” Gani Veseli.

Ndërkaq Vesli sot ka dalur me një deklaratë të profilin e tij në facebook:

 

Pas vendimit te mare nga Kuvendi Komunal , ju njoftoj se nga sot nuk do te jem drejtues i Sh.Kultures me kte rast edhe dua te falemderoj gjithe kshilltaret komunal qe gjat seances se djeshme me kan perkrahur dhe mbeshtetur duke tregu se po shkarkohen drejtorat edhe pse kan sukses, kjo njeherit me ben qe me koken lart te dorzoj kte detyr apo obligim qe kisha ne periudhen nje vjecare, nderkaq gjithsesi i falemderoj nga zemra kolegtivin e sh.k.që me kan mbështetur në realizimin e të gjitha projekteve, gjithe ata qe pata rastin te bashjepunoj duke u nis nga gjitha teatrot ku do qe jane ne Maqedoni Kosove e Shqiperi me te gjith ata qe patem rastin te kemi aktivitete te perbashketa i kuptoj edhe perkunder asaj qe disa tentuan qe me imtesira dhe pa fakte te me njollosin edhe pse ne munges te deshmive dolen te pa sukses ne kte drejtim, gjithsesi shum shpejt edhe ata do ta kuptojn se quhem Gani Veseli , dhe do ta marin pergjigjen ne vendin ku jepet pergjigja me e drejt prandaj i falemderoj gjith keshilltaret qe ishin jashtezakonisht te zeshem pamar parasysh bindjeve politike te tyre. jam krenar dhe po mburrem se jam shkarku ne kte menyre apo me ket lloj arsyetimi,ndersa une do te vazhdoj te punoj per nder te artedashesve tane… -FALEMINDERIT-