Home Aktuale Francë: Thërret “Allahu Ekber” dhe me veturë i shtypë 11 persona

Francë: Thërret “Allahu Ekber” dhe me veturë i shtypë 11 persona

368
0
SHARE

Të paktën 2 persona kanë marrë lëndime të rënda nga qytetin Dijon të Francës, pasi një sulmues nga vetura ka qëlluar drejt udhëtarëve.

Të paktën 11 persona janë lënduar nga një sulm në Dijon të Francës që ka ndodhur para pak minutash, raporton AFP.

Sipas dëshmitarëve, sulmuesi ka thirrur “Allahu Ekbar” para se të qëllonte drejt udhëtarëve.

Nuk është raportuar ende për ndonjë viktimë.