Home Aktuale Forcat ruse sulmojnë një bazë ushtarake ukrainase në Sevastopol

Forcat ruse sulmojnë një bazë ushtarake ukrainase në Sevastopol

143
0
SHARE

Ushtarë pro-rusë raportohet të kenë sulmuar një bazë ushtarake të Ukrainës jashtë Krimesë në qytetin e Sevastopol, dhe pastj janë tërhequr shpejt.

Një korrespondent i BBC, tha se pa dy kamionë nga të flotës ruse duke lënë portin në Detin e Zi, nga e cila dolën persona të armatosur.

Por nuk thuhet të ketë pasur të shtëna, dhe se personat e armatosur dhe kamionët ishin tërhequr pas ‘negociatave’

Trupat veshur uniformë ruse pa simbolin e kanë bllokuar që nga baza duke marrë kontrollin e Krimesë javën e kaluar.

LEAVE A REPLY