Home Aktuale Flora Brovina: Tash jemi gati për seancë

Flora Brovina: Tash jemi gati për seancë

223
0
SHARE

Kryesuesja e seancës konstituive të Kuvendit të kësaj legjislature, Flora Brovina, ka thënë se ka kërkuar vazhdimin e seancës konstituive.

Ajo ka thënë se seancën do ta thërrasin shumë shpejt. Madje, Brovina tregoi se ka kërkuar që administrata e Kuvendit të jetë e gatshme.

“Shumë , shumë shpejt, realisht gati jam. Sot e kame thirre administratën të jetë gati”, tha Brovina për portalin InLajm.

Sipas saj, nesër do të vendoset se kur do të thirret seanca.

“Nesër vendosi, thash unë jam gati, të tjerët nuk ishin, dhe u vonuam derisa ata nuk u munden dhe nuk u morën veshe .Seanca është gati për tu thirre”, tha Brovina.