Home Aktuale Fillon rregullimi i zonës industriale në Preshevë

Fillon rregullimi i zonës industriale në Preshevë

232
0
SHARE

Rregullimi i zonës industriale në Preshevë e cila shtrihet në 16 hektarë do të filloj javën e ardhshme me ndërtimin e rrugës nga stacioni hekurudhor në Preshevë e deri tek hyrja në zonën industriale, ka deklaruar kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa.

Sipas fjalëve të tij, rrugën e gjatë prej 1000 metra e financon komuna raporton Presheva.com.

Sipas kreytarit Mustafa, ky është projekti i parë që realizohet për rregullimin e zonës industriale në Preshevë dhe me rregullimin e kësaj rruge, zona industriale do të lidhet me koridorin 10 si rrugor ashtu edhe hekurudhor./luginapress/

LEAVE A REPLY