Home Aktuale Faik Veseli, shqiptari nga Shkupi me medalje në Lojërat Olimpike...

Faik Veseli, shqiptari nga Shkupi me medalje në Lojërat Olimpike në Argjentinë

447
0
SHARE

Faik Veseli  një shqiptarë nga Shkupi  me suksese të shumta ka arritur të marr pjesë në Lojërat Olimpike në Buenos Aires, në Argjentinë.

Veseli    në Lojërat Olimpike në Buenos Aires në  arriti  deri në gjysmë  finale.

Në  gjysmëfinale u përballë  me japonezin Jamaoka Masaki  me çrast u diskualifikua në  luft për në finale dhe arriti vendin e tretë me medalje të bronzt.

Si do që te jetë edhe pse nuk arriti në vendin  e parë që e kishte synim,   për Faik Veselin, por edhe për Maqedoninë është suksesi më i madh i këtij sporti në Lojërat Olimpike./Lugina Press/