Home Aktuale Eto’o: Hazard është afër nivelit të Messit

Eto’o: Hazard është afër nivelit të Messit

322
0
SHARE

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Barcelonës, Samuel Eto’o beson se Eden Hazard është afër nivelit të yllit argjentians Lionel Messi.

Eto’o, i cili njihet më mirë për kohën e tij në Camp Nou sesa tek Mbretërit, e ka lavdëruar yllin belg duke thënë se mund ta fitojë Topin e Artë te Reali Madridi.

“Hazard duhet të fitojë Topin e Artë”, ka thënë fillimisht Eto’o për Radio MARCA dhe El Partidazo të COPE.