Home Aktuale Eskalon gjendja në rrugë – Policia përdorë gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Eskalon gjendja në rrugë – Policia përdorë gaz lotsjellës ndaj protestuesve

4
0
SHARE

Edhe jashtë Kuvendit Policia Kosovës ka ndërhyrë dhe e ka larguar masën nga aty, pasi aktivistët kanë filluar ta sulmonin policinë me koktej molotovi dhe gurë

Përmes gazit lotsjellës , Policia ka nisur shpërndarjen e protestuesve, ndërkohë që gjendja është mjaft e tensionuar, ndërsa në qytet ka masa te tejshtuara të sigurisë