Home LAJME Erdogan i bën thirrje popullit të dalë në rrugë kundër ushtrisë (Video)

Erdogan i bën thirrje popullit të dalë në rrugë kundër ushtrisë (Video)

198
0
SHARE

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u ka bërë thirrje qytetarëve turk që të kundërshtojnë ushtrinë duke protestuar rrugëve të Anakarsë dhe Stambollit.

Ai i ka porositur qytetarët që të dalin e të protestojnë në mënyrë që ushtria të mos e marrë kontrollin e shtetit. Ai  në një lidhje telefonike për ET ka thënë se e ka ende në kontroll shtetin.

“Nuk ka pushtet më të madh se pushteti i popullit”, u shpreh Erdogan.