Home MAGAZINA Edhe një aktor turk thotë se prindërit i ka shqiptarë (Foto)

Edhe një aktor turk thotë se prindërit i ka shqiptarë (Foto)

286
0
SHARE

Pas Kivanc Tatlitug, i cili ka pranuar edhe publikisht që vjen nga Prishtina, del të jetë shqiptar edhe një aktor i serialeve turke.

Bëhet fjalë për Baris Arduc, i cili u bë i njohur te publiku shqiptar me serialin “Kiralic Asc”, transmeton Telegrafi.

“Dashuria e nënës dhe babait tim lindi në qytetin e Sakaryas, ku edhe për herë të parë janë takuar. Pastaj ata shkuan në Zvicër për të punuar. Unë jam me origjinë shqiptare”, ka thënë për mediat turke aktori 29-vjeçar.