Home Aktuale Edhe EULEX-i i dërgon ndihma Serbisë

Edhe EULEX-i i dërgon ndihma Serbisë

125
0
SHARE

Banorëve të Serbisë të goditura nga vërshimet, nesër do t’ju dalë në ndihmë edhe EULEX-i.

Zëdhënësja e këtij misioni, Dragana Nikolic Solomon, ka thënë se EULEX-i do të dërgojë në Serbi një helikopter, i cili në ora 8:55 do të jetë në Aeroportin e Surçinit, raporton B92, transmeton Telegrafi.

Po ashtu do të ketë edhe ndihma humanitare, të cilat me kamionë do të nisen nga Kosova dhe të cilat do t’i shpërndajë Kryqi i Kuq në Mladenovc në ora 9:15. /Telegrafi/