Home Aktuale Dy shqiptarë ndër njëzet më të mirët në Ligën Premier (Foto)

Dy shqiptarë ndër njëzet më të mirët në Ligën Premier (Foto)

163
0
SHARE

“TalkSport” ka bërë një listë prej 20 futbollistëve më të mirë të pozitës së mesfushorit sulmues apo organizativ të Ligës Premier.

Mesin e tyre kanë gjetur vend edhe dy futbollistë shqiptarë, të cilët kanë ndikim të madh në skuadrat e tyre.

Bëhet fjalë për reprezentuesin zviceran, Xhedan Shaqiri që luan te Stoke City si dhe Andnan Januzaj i huazuar te Sunderland, transmeton Telegrafi.

“TalkSport” ka bërë një listë prej 20 futbollistëve më të mirë të pozitës së mesfushorit sulmues apo organizativ të Ligës Premier.

Mesin e tyre kanë gjetur vend edhe dy futbollistë shqiptarë, të cilët kanë ndikim të madh në skuadrat e tyre.

Bëhet fjalë për reprezentuesin zviceran, Xhedan Shaqiri që luan te Stoke City si dhe Andnan Januzaj i huazuar te Sunderland, transmeton Telegrafi.