Home Aktuale Dr Skender Destani: Lindorja në Preshevë me kushte fenomenale dhe ekip të...

Dr Skender Destani: Lindorja në Preshevë me kushte fenomenale dhe ekip të mrekullueshëm

131
0
SHARE

 Në maternitetin  në Preshevë me sukses dhe pa ndonjë pengesë  po  realizohen lindjet e motrave shqiptare transmeton Lugina Press.

Të gjitha këto po realizohen me punën e palodhshme të ekipit të  mrekullueshëm të  mjekëve dhe mamive ka shkruar në profilin e tij në facebook dr.Skender Destani i cili postimit të tij ia ka bashkangjitur një foto me një fëmijë të sapo lindur.

Dr Skender Destani ndërkaq fton femrat shqiptare që lindjet t’i bëjnë në lindoren e Preshevës dhe të mos bredhin lindoreve jashtë Preshevës.

Më posht ju paraqesim postimin e tij të plotë”

 

 

Sot mbrenda 24 oreve ne lindoren preshevare me ndihmen e ekipit te mrekullueshem te mjekeve dhe mamive erdhen ne jete dy te posalindur preshevar.Ne kete lindore jane kushtet fenomenale dhe ekipi mjeksor i specializuar, andaj ftojme motrat e bijat tone qe lindjet ti bejne ne kete lindore e mos te bredhinlindoreve jashte Presheves se mendoj une nuk keni nevojë te harxhoni kohen tuaj te cmuar dhe mjetet materiale pa nevoje.Ju presim ne lindoren e sh.sh.ne Presheve!