Home Aktuale Dorëzohen Mustafa e Thaçi, pranojnë kushtet e serbëve

Dorëzohen Mustafa e Thaçi, pranojnë kushtet e serbëve

74
0
SHARE

Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi kanë pranuar kushtet e reja të vëna nga Lista Srpska e cila i kërkoi dje me kërkesën e Beogradit. Dje edhe seanca për themelimin e Qeverisë u shtya për shkak të kërkesave të serbëve.

Sot ato u plotësuan dhe në këto momente është duke u nënshkruar marrëveshja nga Thaçi, Mustafa dhe përfaqësuesit e Listës Srpska. Pas kësaj marrëveshje do të votohet edhe Qeveria e re ku Isa Mustafa pritet të zgjedhjet kryeminsitër./Zeri/