Home Aktuale Do të kemi vikend me shi

Do të kemi vikend me shi

129
0
SHARE

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Rajonit të pcinjës mbi vendin tonë do të vazhdojë të mbretërojë mot jo stabil, kurse gjatë vikendit priten reshje më të theksuara shiu.

Nga sot pritet të kemi shtim të vranësirave të cilat nga nesër do të shoqërohen edhe me reshje shiu dhe ulje të lehta të vlerave të temperaturave maksimale.

11

Në bazë të parashikimeve numerike reshjet do të jenë më të theksuara gjatë ditëve të vikendit dhe do te vazhdojn deri   ditën e Marte. /Luginapress.com/