Home INTERVISTA Dj Wrondon:Ju dua Luginë, jemi vëllezër

Dj Wrondon:Ju dua Luginë, jemi vëllezër

92
0
SHARE

 Dj Wrondon shprehet mbi gjendjen aktuale të hip-hop, është një tip me plot histori të muzikws për qytetin e Gjilanit dhe gjith rajonin.

 Dj Wrondon vjen nga rap grupi (double army ) nga Gjilani i cili filloj dhe karierën e  tij në këtë grup, duke filluar bazat e hiphopit prej fëmijërisë  në lagjen e vendlindjes Double Army në Gjilan. Në një kohë pas themelusi i double  ‘DUDA’  me të  cilin ishin bashk u largua për 4 vite rresht nga Gjilani  Wrondon   filloj të bashkëpunoj  me këngëtaren e njohur Genta Ismajlin duke  u bërë dj zyrtar i saj. Por pas një zënke rreth këngëtares dhe Wrondon ata ndërprenë  bashkëpunimin më tutje.

  Më pas Wrondon vazhdoj punën menjëherë me themelusin e double g pra ‘DUDA’duke u bërë  DJ zyrtar.Por nuk mbetet me kaq  Wrondon vazhdon të merret me aktivitete në studio të  këngëve të reja dhe të koncerteve etj.

LuginaPres realizoi një intervsitë të shkurt me Dj Wrondon

LuginaPress: Prej nga të erdhi inspirimi si Dj?

Dj Wrondon: Fillimisht unë kam dashur që nga fëmijëria të jemë një reper i famshëm po kurr as nuk e kam provuar të këndoj nuk e di pse insipirimi prej dj u bë nuk ka spjegim pasi që shumë jam marrë me muzikë e gjeta vetën të punoj si DJ.

LuginaPress: Cfar zhanri të muzikës ndëgjoni për qejfin tuaj?

Dj Wrondon: Mua më pëlqen muzika Rap.

LuginaPress:  A keni projekt për të ardhmen e afërt, nëse po a keni bashkpunim në projekt?

 Dj Wrondon:    Projekti më i ri  në 2014 do të jetë Djwron Don ft.Niil-B Lyrical Son ft.OverLord kanga e cila quhet SE KOM PROBLEM.

LuginaPress: Para se të performosh cilën pije e preferoni :

Dj Wrondon: Hainekeni

LuginaPress:  Sa e pelqen jetën e natës?

Dj Wrondon: Gjith kohën e jetës e shfrytëzoj max…

LuginaPress:  Cka mendon për artistët e rinjë ?

Dj Wrondon:  Artista   ka shumë se më dërgojnë  linka në facebook me pelqejnë shum po spo di qka me të thënë veq punë punë punë vazhdimisht punë edhe besoj suksesin e shofin.

 LuginaPress:  Si duket një ditë e juaja?
 Dj Wrondon:    Duke filluar nga kafja mëngjesit me shoqëri dhe pastaj me punë që jan më primare sigurisht që  jan projektet e muzikës, por dhe fansat në facebook duke kaluar dhe datat ftesa në  party etj etj.  

LuginaPress: Cili  Reper më shum ju pelqen shqiptarë  qoft edhe ai ose ajo nga jasht?

Dj Wrondon:  Reperi im që e dua është D.u.d.A & Noizy, Dj A-BooM And DJ Crax OTR Grup.

LuginaPress: Atëher falemnderit për kohën që gjetët

Dj Wrondon:  Falëmnderit edhe nga ju shum Lugin Press, jeni më të mirët, ju dua Luginë se jemi vëllezër edhe jemi të ndarë me kufi./LuginaPress/

LEAVE A REPLY