Home Aktuale Dituria shtron iftarin tradicional në Bujanoc

Dituria shtron iftarin tradicional në Bujanoc

197
0
SHARE

Shoqata kulturore ”Dituria” në  Bujanoc  ka shtruar iftar për nderë të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Në iftar morrën pjesë, nxënës të shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc, profesorë, aktivistë të kësaj shoqate, bashkëpunëtorë e tj. Iftarin me pjesëmërrjen e tij e nderoi dhe kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar Shukri Ymeri.

Me  një fjalim  përshëndetës para të pranishmëve ju drejtua kryetari i  shoqatës”Dituria” Nexhmedin Ademi.