Home Aktuale Dioniza Abdullahi me prejardhje nga Tërnoci mahnitë publikun në ” THE VOICE...

Dioniza Abdullahi me prejardhje nga Tërnoci mahnitë publikun në ” THE VOICE KIDS ” në Belgjikë (Video)

260
0
SHARE

Dioniza Abdullahi me prejardhje nga Tërnoci por që jeton në Belgjikë ka performuar në spektaklin ” THE VOICE KIDS    ” në Belgjikë me  këngën ”  LISTEN  ”  të  BEYONCE.
Në audicionin i cili është mbajtur në Belgjikë për zgjedhjen e talentit, Dioniza me zërin e saj ka impresionuar jo vetëm publikun por edhe jurinë e këtij spektakli.

12003882_1486362621670602_8399999058019333818_n
Dioniza me zërin e saj të veçant në këtë audicion është paraqitur me këngën   “LISTEN  ”  të  BEYONCE .
“Jam shqiptare” thotë me krenari Dioniza në audcion ku më pas me talentin e saj i la të gjithë me gojë hapur.

Dioniza Abdullahi
Ndryshe Dioniza është bija e Edvik Abdullahit legjendës e Kick-box-it  .Dioniza ka 11 vjet dhe flet 4 gjuhë të botës i ka thënë Lugina Pressit babai i saj Edviku me të cilën është shum i kënaqur.Ndërohë ende vazhdon gara e saj për të arritur sukseset e saja./Lugina Press/

[youtube url=”   https://www.youtube.com/watch?v=8y85KQcoRxo&feature=youtu.be    ” width=”560″ height=”315″]

[youtube url=”  https://www.youtube.com/watch?v=AUperILMVno    ” width=”560″ height=”315″]