Home Aktuale Delegacioni nga Kosova takon deputetin popullor Shaip Kamberi

Delegacioni nga Kosova takon deputetin popullor Shaip Kamberi

35
0
SHARE

Delegacioni nga Kosova, kanë takaur sot në në Bujanoc edhe deputetin popullor Shaip Kamberi.
Zëvendësministri i integrimeve Europiane të Kosovës, Ramadan Ilazi dhe ambasadori kosovar në Beograd, Valdet Sadiku, sot kanë takuar deputetin popullor Shaip Kamberin.
Në tamim është diskutuar pozita aktuale shqiptare në Luginë të Preshevës.
Po ashtu në këtë takim u diskutua edhe për planin 7-të pikësh paraqitur Qeverisë serbe në Beograd./Lugina Press/