Home SPORT Cruyff: Neymar nuk është fajtor

Cruyff: Neymar nuk është fajtor

174
0
SHARE

Ikona e Barcelonës, Johan Cruyff beson se skuadra katalanase nuk ka zgjidhje tjetër përveçse rishikimit të kopntratës së Lionel Messit me përmirësimin e pagës. Gjithsesi, ish sulmuesi nuk e shikon këtë si një zgjidhje afatgjatë për ekipin blaugrana, duke theksuar se rinovimi i kontratës së asrgjentinasit thjesht do ta zvarrisë çështjen e tij. Në vijim të intervistës së tij, holandezi shton se shumë lojtarë të tjetër përpara Neymar meritojnë pagë më të lartë se braziliani, por theksoi se fajin për situatën në klub nuk e ka ish ylli i Santosit.  

“Rinovimi me Messit është delikat sepse pas afrimit të Neymar, sytë e të gjithëve ishin drejtuar nga ai. Për mendimin tim, Neymar nuk është aspak fajtor për situatën që po kalon shoqëria dhe klubi. Rregullat i shkeli agjenti i tij dhe jo lojtari”.   /luginapress///