Home LAJME Cigarja nuk është pengesë për një karrierë të suksesshme

Cigarja nuk është pengesë për një karrierë të suksesshme

138
0
SHARE

Siç dihet se sporti, alkooli dhe cigarja nuk shkojnë së bashku,mirëpo disa emra të futbollit janë çeflinj të gjërave të “ndaluara”.

Arsyeja kryesore pse ata konsumojnë alkool dhe cigare është festimi i fitoreve të mëdha ku ata shfrytëzojnë rastin që të dëfrehen maksimalisht.

Ne do ju sjellim disa nga futbollistë duhanpirës.

Dimitar Berbatov

Dimitar Berbatov

Futbollisti bullgar, Dimitar Berbatov, duke pasur parasysh faktin se ai ka pasur mjaft sukses me skuadra si Bayern Leverkusen, Tottenhzm dhe Manchester United, pa dyshim se ka pasur nevojë dhe të dëfrehet pas fitoreve të rëndësishme. Berbatov, aktualisht është pjesë e skuadrës së Monaco-s.

Peter_Crouch_Fox_W5A0071.jpg

Peter Crouch

Sulmuesi i Stoke City-t është adhurues i jetës së natës. Pas ndeshjeve të Premier Ligës ai është musafir i klubeve të natës. Perveç cigars ai konsumon edhe alkool gjë të cilën nuk është munduar ta fsheh asnjëherë.