Home LAJME Capusela: EULEX-i rri kot, krimi dhe korrupsioni fshihen nën tepih

Capusela: EULEX-i rri kot, krimi dhe korrupsioni fshihen nën tepih

158
0
SHARE

Capusella ka akuzuar EULEX-in se po rri kot.

“Unë nuk e kam të qartë se çfarë po bëjnë tash e shtatë vjet mbi tremijë punonjës të EULEX-it këtu, e krimi dhe korrupsioni vetëm po rritet. Shikoni shtetet e rajonit. Ta zëmë Maqedonia nuk ka EULEX-s, por situata atje po përmirësohet, e kjo nuk po ndodh me Kosovën”, ka thënë ai, përcjell Koha.net.

Për ish zyrtarin e lartë të ICO-së, edhe krijimi i Gjykatës Themelore është i panevojshëm. Sipas tij, më e udhës do të ishte që drejtësia t’u lihet në dorë vendorëve.