Home Aktuale Buzhala: Pa punë biro kurgjo nuk bohet

Buzhala: Pa punë biro kurgjo nuk bohet

122
0
SHARE

Gazetari dhe publicisti Berat Buzhala del të jetë i dhënë edhe pas pemëve.
Në profilin e tij në facebook Buzhala sot ka postuar disa fotografi ku shihet duke bërë krasitjen  e pemëve.Buzhala madje fotografive i ka bashkangjitur edhe një shkrim ku flet edhe për fjalën”ki” që përdoret për krasitjen e pemëve.

“Kur po vjen vjeshta mandej po thuni ‘valla Beratit po i bohen mollat e dardhat’. Po bohen se pi punon Berati tongue emoticon. Kjo eshte hera e vetme qe po foli ne veten e trete. Sido qe te jete, ne si familje kemi konsideru qe eshte koha e duhun me i kí pemet. Kjo ‘kí’ nuk e di cfare etimologjie ka, ama shul shqip osht. Tash, pasi ti kíjme edhd i sterpikim kunder krimbave etj. Me i prashite i kemi prashite ne vjeshten e vone. Po du me thane: pa pune biro kurgjo nuk bohet” ka shkruar Berat Buzhala në profilin e tij në facebokk ./Lugina Press/

buzhala

12805971_10153312334201479_7386713289178926353_n