Home Aktuale Bujanoc:Në stacionin e autobusave kapen 136 emigrantë

Bujanoc:Në stacionin e autobusave kapen 136 emigrantë

92
0
SHARE

Në stacionin e autobusave “Nish Ekspres” në Bujanoc, sot në mëngjes, policia ka kapur një grup emigrantësh.
Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka njoftuar se grupi prej 136 migrantëve ilegal nga Sirija, Afganistani dhe Pakistani, me vete nuk posedonin asnjë dokument identifikimi.