Home Aktuale Bujanoci organizon program kulturoro-artistik me 28 nëntor

Bujanoci organizon program kulturoro-artistik me 28 nëntor

142
0
SHARE

Për nderë të 28 nëntorit ditës së flamurit dhe   Pavarësisë të shtetit Shqiptarë, në Bujanoc do të organizohet program kulturoro-artistik

  Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc me rastin e 28 nëntorit ditës së flamurit dhe të Pavarësisë së shtetit Shqiptarë të premtën me fillim prej orës 13:00 do të organizohet program kulturoro-artistik me këngë, valle e recitime.

SHKA
Në program do të prezentojnë dy shoqëritë kulturo artiske që veprojnë në këtë komunë, si SHKA”Zëri i Luginës” dhe SHKA”Jehona”,   dhe nxnënësit e shkollës fillore”Muharrem Kadriu” nga Tërnoci, nga shkolla fillore “Naim Frashëri” nga Bujanoci si dhe nxënësit e shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc.
Organizatorët i dëshirojnë mirë se ardhje të gjithë bashkëkombasëve në kremtimin e 28 nëntorit ditës së flamurit dhe Pavarësisë së shtetit Shqiptarë/Lugina Press/