Home Aktuale Bujanoci aty ku argëtohet rinia(video)

Bujanoci aty ku argëtohet rinia(video)

89
0
SHARE

Grupi i reperave kosovarë, BabaStars dhe dj Protone nga Lugina në mbrëmjen e së hënës më 29.12.2014 kanë mbajtur një koncert në restaurant “Pesë Yejt” në Bujanoc.
Gjithkund në botë, aty ku festohen festat e fundvitit, perkatësisht festa e vitit të ri, ngërthen në vete gëzim e mërzi, nostalgji e shpresë, edhe motiv për jetën.

Festat e fundvitit kanë sjellur atmosferë festive edhe në Luginë të Preshevës, në Bujanoc me çrast restsorantet dhe diskotekat e këtij rajoni po sjellin atmosferë për argëtimin e rinisë vendase dhe asaj nga mërgimi të cilët kanë ardhur për pushime në vendlindjen e tyre.

Me rastin e festave të fundvitit në mbrmjen e së hënës më 29.12.2014 në restorant “Pesë Yjet” në Bujanoc është organizuar një koncert ku për argëtimin e rinisë është sjellur rep grupi nga Kosova “BabaStars” dhe DJ i mirënjohur nga Lugina e Preshevës DJ “Protone”.
Sipas organizatorëve të kësaj mbërmje në këtë festë kanë marrë pjesë me qindra të rinjë të këtij rajoni.Organizime e tilla do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

[youtube url=”      https://www.youtube.com/watch?v=k35e-UMEQkI&feature=youtu.be      ” width=”560″ height=”315″]