Home Aktuale Bujanoc: Shfaqen shenjat e vullkanit nëntokësor

Bujanoc: Shfaqen shenjat e vullkanit nëntokësor

227
0
SHARE

Në oborrin e fabrikës së Gumoplastikës në Bujanoc, sot janë parë elemente të vullkanit nën tokësor.

Kalimtarët e rastit,   pronarët e  dyqaneve  në afërsi të saj   të enjten në ora 10,  kanë vërjetur një  dukuri të  pazakontë, ku  në oborrin e fabrikës “Gumoplastika”  në    Bujanoc janë parë   elemente të vullkanit nën tokësor  me avull.

Sipas dëshmitarëve okularë, në vendin e ngjarjes  ka dalur edhe kryetari i komunës së Bujanocit dhe përfaqësuesit e Stacionit të Situatave të Emergjencave.

Ata thonë se ky është burimi i ujit termomineral. Temperaturat në vendin nga ku po del avulli, kanë arritur nxehtësinë mbi 100 grad celzius.ndërkaq temperatuat e avullit ishin 90 gradë

Nesër  në Bujanoc, pritet të arrijnë ekspertë të xeheve dhe mineraleve nga Beogradi.

 

Video Lugina Lajm

Posted by LuginaLajm.com on Thursday, 21 December 2017