Home Aktuale Bujanoc: Policia ndalon tifozët Kuq e Zi

Bujanoc: Policia ndalon tifozët Kuq e Zi

199
0
SHARE

Policia në  Bujanoc sonte ka ndaluar tifozët kuq e zi të cilët kishin dalur për të festuar fitoren e kombëtares.

Fitorja e kombëtares së Shqipërisë ndaj Armenisë ka nga ngjallur emocione festive edhe në Bujanoc.Me këtë rast tifozët festuan në sheshin e qytetit.Ndërkohë festa filloi me shetitje me vetura nëpër rrugë dhe flamuj në duar.
Ndërkaq festa nuk zgjati shum ngase ata u ndaluan nga policia lokale me pretekst të mos pengimit të komunikacionit dhe prishjes së qetësisë qytetare.