Home Aktuale Bujanoc: OVL e UÇPMB-së më 26 shkurt homazhe pranë...

Bujanoc: OVL e UÇPMB-së më 26 shkurt homazhe pranë varrezave të dëshmorëve

142
0
SHARE

OVL e UÇPMB-së në Bujanoc njofton se më 26 shkurt për nderë të ditës së dëshmorëve homazhe pranë varrezave dhe lapidareve të dëshmorëve për komunën e Bujanocit.

Homazhet do të fillojnë në ora 10:00 ku më pas do vizitohen varrezat e dëshmorëve në Gjilan me çrast do të bëhet homazhe edhe pranë varrit të dëshmorit të parë të UÇPMB-së   Fatmir Ibishit e më pas do ti bëhet vizitë famijes së dëshmorit, bënë të ditur në profilin  e tij në facebook kryetari i OVL-së UÇPMB-së në Bujanoc Afrim Agushi./Lugina Press/