Home Aktuale Bujanoc: Mbahet tryezë kushtuar veprës së Skenderbeut

Bujanoc: Mbahet tryezë kushtuar veprës së Skenderbeut

278
0
SHARE

Në kuadër të “Javës së Diasporës”, sot  është organizuar  tryezë të hapur kushtuar jetës dhe veprës të heroit  kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu.


Kjo tyrezë e  organizuar nga komuna e Bujanocit , u zhvillua në përvjetorin e 550-të të vdekjes së Skenderbeut.
Në ketë eveniment me karakter mbarëkombëtar, mysafir ishte Prof.Dr.Lulzim Lajçi nga Instituti  Albanologjik nga Prishtina i cili para të prnishmëve referoi për jetën e Skenderbeut.

Me këtë rast foli dhe profesori i historisë Sali Salihu.