Home LIFESTYLE Bionde apo zeshkane? 9 gjërat që meshkujt mendojnë për flokët tuaj

Bionde apo zeshkane? 9 gjërat që meshkujt mendojnë për flokët tuaj

164
0
SHARE

Duket se meshkujt nuk i preferojnë aq shumë biondet, referuar një studimi të fundit nga kompania e produkteve kozmetike “Garnier”. Po çfarë preferojnë ata në të vërtetë?

Këtu janë 9 gjërat që meshkujt mendojnë për flokët tuaj.

Poshtë çarçafit, meshkujt duan një zeshkane
71 për qind e të pyeturve në studim thanë për “Garnier” se shohin si partnere ideale një femër me flokë të errët (ndoshta edhe për shkak se një e katërta e zeshkaneve e kanë vlerësuar veten si mbi mesatare në shtrat, në mënyrë të konsiderueshme më shumë se biondet apo flokëkuqet).

Ata pëlqejnë gjërat që shkëlqejnë
Dhe kjo përfshin edhe flokët. Paraprakisht, referuar një studimi për UK Telegraph, 72 për qind e meshkujve kanë votuar që flokët me shkëlqim janë më tërheqës se sa ata pa shkëlqim.

Ata pëlqejnë flokët natyralë
Më shumë se një e treta e meshkujve thanë se e urrejnë faktin kur femrat kujdesen aq shumë për flokët dhe i kanë të kuruara deri në detaje. Ata preferojnë flokët e butë dhe të natyrshëm, që t’i prekin lehtësisht.

Derisa janë të natyrshëm, të gjatë dhe me onde
43 për qind e meshkujve preferojnë këtë lloj stili, flokët e gjatë e të valëzuar si të Jennifer Aniston.

Por flokët e tu të gjatë mund të jenë shumë të gjatë
Mirë, pra, u kuptua. Dikush këtu është nazeli. Kur “Cosmopolitan” ka pyetur 100 meshkuj, 55 për qind e tyre sollën shembullin e Lauren Conrad dhe thanë se duket më seksi me flokët deri në supe, sesa flokët super të gjatë.

Stilet asimetrike janë rikthyer
83 për qind e meshkujve kanë treguar për “Cosmo” se stili “boho chic” është mjaft i këndshëm dhe 76 për qind 76 thanë se dashurojnë flokët asimetrikë (falë Rihanna-s).

Meshkujt i pëlqejnë ndryshimet
Më shumë se një e treta e meshkujve kanë treguar se ata mendojnë që një vajzë nuk duhet t’i mbajë flokët me të njëjtin stil çdo ditë.

Por ata nuk i duan gjithmonë ndryshimet
Pothuajse një e pesta e meshkujve të anketuar nga “Daily Mail” në Britani thonë se rrallë vërejnë kur partnerja e tyre i ndryshon flokët.

Ata i pëlqejnë të mbledhur dhe të lëshuar
43 për qind e djemve thanë se preferojnë të shohin një vajzë me flokë të mbledhur, ndërsa 37 për qind thanë se duan të shohin një vajzë me flokë të lëshuar, shkruan revista class. 20 për qind thanë se të dyja stilet janë “njëlloj të nxehtë.”