Home SPORT Bayerni pëson humbjen e parë

Bayerni pëson humbjen e parë

171
0
SHARE

Bayern Munichu e ka pësuar humbjen e parë këtë sezon dhe atë nga Augsburgu me rezultat 1-0.

Bayerni në këtë ndeshje u paraqit me një formacion më të gjysmuar, por humbja nuk u prit.

Në këtë sfidë debutoi edhe shqiptari tjetër që mbron ngjyrat e Austrisë, Yll Sallahi.

Në minutën e 31-të ishte Molders ai që realizoi për Augsburgun, dhe kjo ishte ndodhija e vetme në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë Bayerni bëri ndryshime. Shaqiri u largua në vend të Goetzes, por as kjo nuk funksionoi.

Humbja e Bayernit është e parëndësishme për Bundesligan, por është ogur i keq para supersfidës ndaj Manchester United në Allianz Arena