Home SPORT Bayern shfryhet në Hamburgun

Bayern shfryhet në Hamburgun

148
0
SHARE

Pas turpërimit në Ligën e Kampionëve nga Real Madrdi, Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Hamburgut me rezultat të thellë 1:4. Hero i bavarezëve ishte Mario Gotze i cili shënoi het –trik

Bayern Munich e ka harruar eliminimi nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Real Madridit në Allianz Arena me rezultat 0:4.

Skuadra e Pep Guardiolas ka shënua fitore ndaj Hamburgut me rezultat të thellë 1:4.

Në fitore e gjigantit gjerman ka shkëlqyer Mario Gotze i cili shënoi het –trik. Ai i realizoi golat në minutën e 33-të, 55-të dhe 70-ë.

Golin e katërtë për bavarezët e realizoi Claudio Pizarro në minutën e 75-të, derisa për vendasit shënoi talenti Hakan Calhanoglu.

 

Rezultatet

Borussia Dortmund 3 – 2 Hoffenheim

Braunschweig 0 – 1 Augsburg

Werder Bremen 2 – 0 Hertha Berlin

Borussia Monchengladbach 3 – 1 Mainz 05

Eintracht Frankfurt 0 – 2 Bayer Leverkusen

Freiburg 0 – 2 Schalke 04

Hamburger SV 1 – 4 Bayern Munich

Nurnberg 0 – 2 Hannover 96

VfB Stuttgart 1 – 2 Wolfsburg