Home SPORT Bayern Munich- Real Madrid do të drejtohet nga Pedro Proença

Bayern Munich- Real Madrid do të drejtohet nga Pedro Proença

186
0
SHARE

Ndeshjen gjysmëfinale të Champions League midis Bayern Munchen dhe Real Madrid do e gjykojë 43-vjeçari Pedro Proença. Portugezi është një konsulent financiar dhe njihet për seriozitet, qetësi dhe dialog në fushë me futbollistët. Proença ka gjykuar 88 ndeshje ndërkombëtare ku spikat finalja e Europianit të vitit 2012, ajo mes Italisë dhe Spanjës. Gjithashtu ka arbitruar finalen e Champions League të vitit 2012, atë mes Bayern Munchen dhe Chelsea. Këtë sezon ka gjykuar 5 ndeshje të Ligës së