Home Aktuale Bashkësia Islame e Kosovës shtron iftar për hoxhallarët e rajonit të anamoravës(video)

Bashkësia Islame e Kosovës shtron iftar për hoxhallarët e rajonit të anamoravës(video)

267
0
SHARE

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës nën sporozimin e Ambasadës së Emiratve të Bashkuara Arabe me seli në Podgoricë   mbrëmë kanë shtruar një iftar të përbashkët me hoxhallarët e anamoravës .

Me këtë rast myftiu i Kosovës Naim efendi Tërnava ka falënduar  Emiratet  e  Bashkuara Arabe për iftarin e shtuar e në veçanti për pakot ushqimore të cilët  do të shpërndahen për familjet në  nevojë.

Ndërkohë myftiu Tërnava foli dhe për rëndësinë e muait Ramazan duke thënë se këtë muaj e veçoi Allahu nga muajt të  tjerë ngase është muaji në të cilin i madhi Zot xh.sh  e zbriti Kuranin dhe përmes Kuranit na mësoi  edhe për  të mirat e shumta  vlerën dhe rëndësinë që ka  ky muaj  theksoi mes tjerash Tërnava .

Ndërkaq iftari i mbrëmshëm tuboi së bashku edhe një herë hoxhallarët e rajonit të anamoravës duke përshirë këtu edhe nga Presheva e Bujanoci./Lugina Press/

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=eTFk0ffh7RA&feature=youtu.be   ” width=”560″ height=”315″]