Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5924 POSTS 0 COMMENTS

Nafta pa kontroll

Qe dy vite cilësinë e naftës që importohet në Kosovë e kontrollon një trup inspektues që nuk është fare i akredituar për këtë punë. Cilësinë...

Përqafimi që mbushi sytë e botës me lot (FOTO)

Nuk kanë fund sulmet ajrore të regjimit sirianë kundër popullsisë civile në Aleppo. Bombardimi i fundit i fundit i ndodhur më 14 shkurt shkaktoi...

Loja e Thaçit me veteranët

Ish-luftëtarët e “pensionuar” të UÇK-së kanë humbur besimin në autoritetin e Qeverisë së Kosovës, i cili sipas tyre, po zbehet për çdo ditë shkruan...

4 mijë euro për një vend pune në RTK

Një denoncues anonim ka dërguar një letër në Prokurorinë Themelore të Prishtinë. Në të ai përshkruan se si në Radio Televizionin publik të Kosovës...

INTERVISTË: KUR S’DËNON LIGJI, DËNON ALLAHU

Normal 0 false false false EN-US ...

Vajza që mbeti ngrirë për 500vite (video)

I ftohti, thatësia dhe ajri i paktë kanë bërë punën e tyre. Ajo ngriu për vdekje dhe sot kur kanë kaluar 500 vjet, ajo...

Lutfi Haziri kundër Isa Mustafës

Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Hazirit, nuk po i pëlqen marrëveshja e arritur për mbajtjen e zgjedhjeve në mes të kryeministrit Hashim Thaçi dhe kreut...

SHBA, iPhone merr 45 për qind të tregut

Nga totali prej 121 milionë telefonave të mençur sa janë shitur në SHBA për vitin 2013, Apple ka marrë 45 për qind të tregut,...

Dj Wrondon:Ju dua Luginë, jemi vëllezër

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} Normal 0 false false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}  Dj Wrondon shprehet mbi gjendjen aktuale të hip-hop, është një tip...

Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D

Ekipi i kompanisë Google i njohur si Advanced Technology and Projects (ATAP) së fundmi shpalosi projektin e saj, të cilin e ka quajtur -...