Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5966 POSTS 0 COMMENTS

Alen Haliloviç konfirmon kalimin te Barça

Talenti i Dinamo Zagreb, Alen Haliloviç është blerja më e re e Barcelonës. Eshtë vetë fantazisti 17-vjeçar ai që konfirmoi përmes rrjetit Instagram kalimin...

Banorët e Bosnjës thonë “boll”!

Protestat kundër klasës së dhjamosur politike në Bosnjë janë shenjë shpresëdhënëse se në këtë vend qytetarët nuk janë më të gatshëm të durojnë si...

Limaj, kryetar i kryesisë së Nismës për Kosovën

Në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë është bërë hapja zyrtare e Nismës për Kosovën, subjekti më i ri politik në...

Daçiq: Në Bruksel edhe për Ivanoviqin

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut që sipas tij do të mbahet kah mesi i marsit në Bruksel. Sipas tij...

PVD siguroi pjesëmarrjen në zgjedhjet serbe

Partia për Veprim Demokratik (PVD) në Luginën e Preshevës sot ka grumbulluar 10 mijë nënshkrimet e nevojshme të qytetarëve për të marrë pjesë në...

Kush e pranon gjobën, nga 1 marsi paguan gjysmën e denimit

Ligji i ri për trafikun do të hyjë në fuqi me 1 mars, ditën e shtunë, dhe njëra ndër risitë është edhe vendosja e...

Ganimete Musliu i lutet Zotit: Më ruaj nga euforia e famës

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musli ka frikë se po bëhet shumë e famshme dhe se kjo do të ndikoj negativisht në karakterin e saj...

KFOR-i i përkushtuar për të garantuar sigurinë e banorëve edhe në...

Gjilan – Kolonel Zorlu Topaloğlu, komandant i ekipit LM për mbikëqyrje dhe bashkëpunimin me komunat, ka vizituar komunën e Ranillugun ku ka biseduar me...

Hashim Thaçi: PDK do të fitojë edhe pa Limajn e Krasniqin

Largimi i ish numrit dy dhe tre të PDK-së, Fatmir Limes dhe Jakup Krasniqit nga Partia Demokratike e Kosovës, nuk do ta dëmtoj këtë...

Ideja e Kryeministrit: Fond 1 miliard euro për zhvillim të vendit

Pas pjesëmarrjes në Konferencën Investive të BERZH në Londër, Kryeministri Hashim Thaçi, ka shkruar ne FB që së shpejti Qeveria e Kosovës do të...