Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5865 POSTS 0 COMMENTS

De Biasi: Shqipëria duhet të kalojë male dhe dete

Goglat e shortit në Nice të Francës kanë larguar buzëqeshjen nga trajneri i përfaqësueses Shqiptare Gianni De Biasi dhe presidenti i FSHF, Armand Duka....

Barça pranon fajin për Neymar, paguan 9 mln euro

Barcelona do të paguajë 9 milion euro shtetit spanjoll për cështjen Neymar. Sipas shtypit spanjoll klubi katalanas do të paguajë këtë shifër në fillim...

Euro 2016, shorti: Shqipëria në grup me Serbinë dhe Portugalinë

Shqipëria do të ketë punë në kualifikimet për kampionatin evropian, Euro 2016, me Portugalinë dhe me fqinjin tonë verior, Serbinë. Shorti i kualifiimeve për Euro...

Tërnava të kthehet nga Tirana e jo Sarajeva

 Reagon Nexhmedin Saqipi  Pas inaugurimit të Myftiut të Meshihatit të Serbisë në Novi Pazar, në të cilin solemnitet merrte pjesë edhe Myftiu Naim Tërnava nga...

Shqiptarët rikthehen në Medvegjë (video)

Në një majë mali pothuajse të pashpresë, familja Jaha është rikthyer për të gjetur mbijetesën. Pas luftës së Kosovës shumë shqiptarë u shpërngulen nga...

Serbët nuk duan më nuse nga Shqipëria, por nga Rusia!

    Organizata “Stara Raska” (Rashka e vjetër) nga Beogradi, me ndërmjetësimin e së cilës të paktën 400 serbë u martuan me shqiptare nga Shqipëria, thonë...

Inflacioni lë nën hije rritjen e pagave

Premtimet e fundit të kryeministrit të Kosovës për rritje pagave nga ekspertë të çështjeve ekonomike vlerësohen si joreale, për shkak se, siç thonë ata,...

Plagosje e dyfishtë me sëpatë

 Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në fshatin Karpen të Durrësit ku është shënuar një plagosje e dyfishtë me sëpatë. Siç raporton Noa.al, si...