Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5865 POSTS 0 COMMENTS

Ukrainë, Turchynov presidenti i ri i vendit

 Parlamenti ukrainas ka votuar sot për t’i dorëzuar përkohësisht detyrat e presidentit, kryetarit të parlamentit të Ukrainës Oleksandr Turchynov. Vendimi i së dielës erdhi pas...

Forca e Armatosur, ëndërr e të rinjve

 Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës, kanë paralajmëruar që në 7-vjetorin e pavarësisë, në vitin 2015, Kosova do ta ketë Forcën e Armatosur me kapacitete...

Një tog i FSK-së shkoi në Turqi

  Në Kazermën “Adem Jashari” të Komandës së Forcave Tokësore (KFT), sot është rreshtuar një tog i FSK-së, prej 22 pjesëtarëve të Brigadës për Reagimit...

Fatmir Limaj dëshiron të bëhet avokat

  Një prej figurave më me ndikim të politikës në dekadën e fundit, i cili që nga paslufta është përballur me së paku katër procese...

Barcelona, 2 javë pa Gerard Pique

Lajmet e këqija nuk kanë të sosur te Barcelona. Pas humbjes shokuese kundër Real Sociedad, trajneri Tata Martino është informuar nga stafi mjekësor se...

Euro 2016, kalendari i Shqipërisë

Shqipëria ka mësuar dhe kalendarin e ndeshjeve të saj për Euro 2016, ku kuqezinjtë e De Biasit do të kenë një start zjarri. Misioni...

Taarabat e Rami i dhurojnë fitoren Milanit. Cagliari ndal Interin në...

Milani i kampionatit rikthehet të bëjë dy fitore radhazi në Serinë A. Kuqezinjtë, pas provës së mirë në Champions me Atleticon, dhurojnë një provë...

Vllaznia dhe Partizani ndahen në paqe

Nuk ka fitues në “Loro Borici”, Vllaznia dhe Partizani barazuan 1-1 në kryendeshjen e javës së 20 të Kategorisë Superiore. Per te nenvizuar rendesine...

Constant drejt Tottenham

Milan i tregon derën mesfushorit Kevin Constant. Mësohet se për lojtarin 26-vjeçar Tottenhami ka nisur negociatat me klubin kuqezi dhe janë vetë drejtuesit e...

Fletcher pranë rinovimit

Pas Wayne Rooneyt, në shtëpinë e Man. United përgatitet rinovimi i radhës. Eshtë mesfushori Darren Fletcher ai që do të firmosë kontratën e re...