Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5919 POSTS 0 COMMENTS

4 sfidat e luksit në Europë

Europa buçet. Fundjava mbyllëse e muajit shkurt propozon disa nga sfidat më të luftuar në kampionatet e kontinentit të vjetër. Italia, Spanja dhe Gjermania...

Vandalizohen varrezat myslimane në Strugë

Persona të panjohur sërish kanë dëmtuar varrezat myslimane të qytetit të Strugës. Siç bëhet e ditur, natën e së mërkurës persona të panjohur kanë...

Rexhepi: Do të dridhim “karriget” e pushtetarëve

Ky shtet duhet të dijë se është ndërtuar mbi pronën e vakëfit. Këtë mllef e shprehë reisul ulema Sulejman ef. Rexhepi kur thotë se...

Krasniqi: Në Qeveri nuk e njeh qeni t’zonë

Kryeparlamentari Jakup Krasniqi thotë se në aspektin e shpenzimeve të parasë publike, Qeveria nuk mund të jetë e lirë derisa ka 20 ministri, 5-6...

PVD formon listën prijnë Riza Halimi dhe Shaip Kamberi

Kryesia e Partisë për Veprim Demokratik në mbledhjen e sotshme ka vendosur që  në zgjedhjet parlamentare të 16 marsit të paraqitet me listën e...

Shokuese: Macja han fetusin në Pejë (Video +18)

Disa nxënës ishin duke shkuar në shkollë, kur kanë parë një mace duke ngrënë fetusin në Pejë. Dëshmitarët përshkruajnë rastin... Ngjarja e pazakontë që ka...

Sampaio: Ta kthejmë në festë ndeshjen me Skënderbeun

Trajneri i Partizanit, Marcio Sampaio, në prononcimin e tij të parë publik që pas emërimit në mënyrë përfundimtare trajner trajneri i të kuqve për...

Koke: Reali? Nuk ka asnjë ekip të pathyeshëm

Te Atletico Madrid mezi po e presin derbin e kësaj fundjave ndaj Realit. Për mesfushorin e Los Cholchoneros, Koke edhe pse Los Blancos ka...

Bonera: Milani nuk ka frikë nga Juventusi

Milan-Juventus është gjithmonë një përballje e madhe, dhe këtë të dielë do të përplasen sërish. Pavarsisht diferncës prej 31 pikësh që kanë dy skuadrat...

Brendan Rodgers dëshiron Bojan Krkiç

Trajneri i Liverpool, Brendan Rodgers dëshiron të marrë në merkaton e verës Bojan Krkiç, i cili është huazuar nga Barcelona te Ajaxi. “The Reds”...