Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5839 POSTS 0 COMMENTS

Klopp: Në të ardhmen mund të drejtoj Gjermaninë

Trajneri i Borussias së Dortmundit, Jurgon Klopp nuk i fsheh ambiciet për të marrë drejtimin e kombëtares gjermane. Gjithsesi, 46-vjeçari, mendon se është ende...

Maradona në Brazil 2014 si komentator

I padukshëm si imazh për tifozët, por zëri i Diego Armando Maradonës do të jetë i pranishëm në Brazil 2014. Legjenda argjentinase konfirmoi se...

Shefqet Krasniqi priti reperin Gold AG(Foto)

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Hoxhë Dr.Shefqet Krasniqi sot pas namazit të ikindisë në Xhaminë e madhe në...

S`ka asnjë zgjidhje për studentët e Luginës në Maqedoni

Edhe sot në mëngjes siç mësohet një grup studentësh që studiojnë në Universitetin Shtetëror të Tetovës dhe Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë janë...

Ta ndihmojmë voglushin Omer Mehmetin

Omer Mehmeti 3 vjeçar, ka nevojë për ndihmën tuaj pasi që vuan nga tumori. Omeri vuan nga tumori dhe zgjidhjen për problemin e tij mund...

Nuk u arrestua reperi “Gold AG”

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}  Publikimet në disa portale  për arrestimin e  këngëtarit preshevar "Gold AG" nuk janë...

Barca pranon fajin, paguan 9 milionë për Neymar

  Gjiganti spanjoll, Barcelona, do të paguajë hiç më pak se 9 milionë euro në arkat e shtetit të Spanjës, pasi ka pranuar fajin për...

Ushqimet që na mbrojnë sytë

Orë të gjata në kompjuter, brenda dhe jashtë orarit të punës, rezultati sy shumë të lodhur dhe rrezik për syze. Përveç faktorit kompjuter, që...

Shqipëri – Serbi, konsiderohet me rrezik në të dy taborët

I pari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka thënë se qysh tash e imagjinon një ndeshje të nxehtë futbolli me Serbinë. Ai...

Ndalohet sot hyrja e 20 studentëve të Luginës, USHT dhe UEJL...

Ndalohet sot hyrja e 20 studentëve të Luginës, USHT dhe UEJL heshtin (E plotësuar) Nga pika kufitare Tabanoc sot në mbrëmje i është ndaluar hyrje...