Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5920 POSTS 0 COMMENTS

Del Ponte: Siria, më keq se ish-Jugosllavia

Për nga mënyra e konfliktit dhe tipologjia e viktimave, krimet e kryera në Siri janë shumë më të rënda se ato në ish-Jugosllavi. Kështu ka...

Obama-Rusisë: Ndërhyrja ka kosto

Tensionet janë rritur dramatikisht në territorin ukrainas të Krimesë, gjatë së premtes, teksa ambasadori i Ukrainës në Kombet e Bashkuara ka paralajmëruar Rusinë, të...

Gruevski pranon zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski tha sot se pranon që të shkojnë në zgjedhje të parakohshme parlamentare, që të mbahen më 27 prill. Lideri...

Motoristët serb shkojnë në Ukrainë për luftë

Njësiti i motoristëve “Night Wolves” nga Serbia ka filluar riorganizimin e vullnetarëve për të shkuar për luftë në Ukrainë, në pjesën e banuar me...

Shkupi 2014 sikur projektet hitleriane

Historiani i njohur kroat i artit dhe letërsisë, Zvonko Makoviq theksoi se projekti “Shkupi 2014” është i ngjashëm me ato të Hitlerit në Gjermani....

Conte ironizon: Me Milanin, një shëtitje?

Milan-Juve është kryendeshja e të Dielës në Serinë A me Antonio Conten që kujdeset ta shtojë edhe më shumë dozën e rivalitetit mes dy...

Tottenham mendon rikthimin e Mancinit në P. League

Tottenham Hotspur mendon të rikthejë në Premier League trajnerin italian Roberto Mancini. Sipas shtypit britanik, ish trajneri i Manchester City është një nga kandidatët...

Guardiola: Gotze i mirë, Messi më i miri

Lionel Messi vazhdon të jetë lojtari më i mirë në botë për Pep Guardiolën, edhe pas largimit të spanjollit nga Barcelona. Tekniku i Bayernit...

Victor Valdes joshet nga Premier League

Kur mendohej se gjithçka ishte formalizuar për transferimin e Victor Valdes në Ligue 1 te Monaco, gjithçka ndryshon drejtim. Manjati rus i kishte ofruar...

Të frikshme shifrat e tredhëmbëshit “BBC”

Këtë fundjavë Atletico Madrid ka shansin që për herë të parë pas 63 vjetësh të triumfojë në të dy derbit e sezonit dhe për...