Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

6093 POSTS 0 COMMENTS

Ramadani: Stacioni policor në Bujanoc të ndërpres qasjen e diskriminimit...

Kryetari  i Kuvendit Komanl të Bujanocit Enver Ramadani ka reagur ndaj suspendimit të policëve shqiptarë. Ramadani në reagimin e tij kërkon që të kthehen në...

Pajaziti: Suspendimi i policëve shqiptarë është diskriminim me baza etnike

Kryetari i Alternativës për Ndryshim në Bujanoc, Arbër Pajaziti,ka reaguar ndaj suspendimit nga puna të 4 policëve shqiptarë. Pajaziti është shrehur se largimi i kuadrove...

Suspendohen nga puna 4 policë shqiptarë

Nga stacioni policor në Bujanoc që nga dita e djeshme janë suspenduar 4 policë shqiptarë, merr vesh FOLonline nga burimet e veta. Policët janë suspenduar...

Vizioni thirrje publike për aplikim për bursa për fëmijët jetim në...

Shoqata Vizioni për zhvillim dhe kooperim në bashkpunim me Fondacioni ALSAR. Hap thirrjen për aplikim për bursa për fëmijët jetim nën moshën 12 vjecare ,...

Gazetari Baki Rexhepi boton librin “Kronika nga Lugina ”

“Kronika nga Lugina” është libri  i parë i realizuar i gazetarit Baki Rexepi pas njëzet e pesë vitesh  karrierë gazetareske e hulumtuese dhe pikënisje...

Ja me çfarë do ta kujtoj vitin 2020 Arbër Pajaziti

Kryetari i APN-së në Bujanoc Arbër  Pajaziti,  vitin 2020 do ta kujtonë për dy gjëra. Këtë e ka bërë të ditur në facebook, më posht...

Dr.Bekim Arifi: Do të jemi akoma pranë pacientëve deri sa të...

Dr.Bekim Arifi në një postim në rrjetin e tij social në facebook,  për  vitin 2020 ka thënë se ta mbajnë  në  mend për shume...

Dr.Adnan Salihu: Si punëtor shëndetësorë apeloj që masovikisht t’i pergjigjemi fushatës...

Doktor Adnan Salihu në një postim në facebook ka shkruar se viti 2020 do të mbetet në histori si viti i pandemisë Covid-19. Sipas...

Zv kryetari i Bujanocit viziton familjet e dëshmoreve

Sot pikërisht në pragë të ndrrimit të vitit zv.kryetarii komunës së Bujanocit Shqiprim Musliu, ka vizituar familjet e dëshmorëve. Musliu ka shkruar “Me rastin e...

Grupa 484 shpërndan pako higjenike në shkollat e komunës së Bujanocit

Organizata joqeveritare “Grupa 484”,  në bashkëpunim me Trupin Koordinues dhe në mbështetje të  Fondacionit të Fëmijëve Pestalozzi nga Zvicra,  ka shpërndarë mjete higjienike në...